Obawiasz się niechcianej pożyczki - zastrzeż PESEL

Ruszył system BEZPIECZNY PESEL
W Polsce zbyt często spotykamy się z sytuacją wyłudzenia kredytu na skradzione dane osobowe. Dlatego CRIF we współpracy ze Związkiem Firm Pożyczkowych uruchomił system Bezpieczny PESEL, który ma pomoc zabezpieczyć dane osobowe konsumentów przed kradzieżą tożsamości i w efekcie niechcianymi pożyczkami. Od teraz każdy Polak może za darmo zastrzec swoje dane osobowe. Po zastrzeżeniu danych wnioski pożyczkowe na takie dane, nawet potwierdzone przelewem z rachunku bankowego, wśród uczestników Systemu będą odrzucane.


ZFP Partnerem Konferencji „Informacja na rynku usług finansowych. Prawo - praktyka - problemy - potrzeby - perspektywy”

Związek Firm Pożyczkowych został Partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Informacja na rynku usług finansowych. Prawo - praktyka -problemy - potrzeby - perspektywy”, która odbędzie się w dniach 25-26 maja 2017 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Organizatorami Konferencji są Instytut Nauk Ekonomicznych, Studenckie Koło Naukowe Rynku Finansowego „REK-FIN”, Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów oraz Fundacja „MERCATUS ET CIVIS”.


Kredyt zaufania do firm pożyczkowych już na 17%

Z corocznego badania reputacji sektora finansowego przeprowadzanego przez Kantar TNS wynika, że firmom pożyczkowym ufa 17% Polaków. Dla porównania Narodowemu Bankowi Polskiemu ufa 66% badanych, bankom działającym w Polsce 62%, instytucjom ubezpieczeniowym – 44%, a SKOK-om – 24%. Na tym tle wynik instytucji pożyczkowych wydaje się być niski, ale to tylko pozory.

Zaufanie zmniejsza koszty – to stwierdzenie jest jednym z fundamentów nowoczesnej ekonomii. Budowanie zaufania w przypadku instytucji pożyczkowych to ciężka praca u podstaw, ale najnowsze wyniki pokazują, że zaczyna przynosić owoce. W 2017 r. instytucje pożyczkowe (ufa im 17% badanych) znalazły się na tym samym poziomie wiarygodności, na którym w 2016 r. znajdowały się SKOK-i, przy czym pamiętajmy, te drugie, mimo kłopotów systemowych, są jednak podmiotami licencjonowanymi i nadzorowanymi.